Türk İnşaat Uzmanları 20. kez toplandı

Türk İnşaat Uzmanları 20. kez toplandı

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanlarının 20. toplantısı 25 Ocak çarşamba günü Los Angeles Türk Ticaret Ateseligi ofisinde düzenlendi.

Bu toplantı aynı zamanda gurubun 6. yıldönümü kutlamasına vesile oldu. Toplantıya yirmiye yakın İnşaat Uzmanı katılırken, Güney Kaliforniya Üniversitesinin başarılı profesörlerinden Dr. Bora Gençtürk’te konuşmacı olarak katıldı. Dr. Gençtürk, beton Nükleer yakıt depolama kovalarinin tasarım, üretim ve kullanım aşamalarında karşılaşılan problemlerin çözümü için geliştirilen yöntemler hakkında çok başarılı bir sunuş yaptı.

Dr. Gençtürk, Amerika Birleşik Devletleri’nin nükleer atık depolama konusuna çok önem verdiğini, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde yapılan araştırmanın sonuçlarının daha güvenli depolama yapmak için kullanılacağını bildirdi.

2012 yılımın Ocak ayında Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak’ın girişimi ile başlayan toplantılar, 6 yıldır kesintisiz olarak devam etmektedir. Bu ay 20.’si yapılan toplantıya daha önce Güney Kaliforniya’da yaşayan başarılı inşaat uzmanları tarafından 16 sunuş yapıldı. Gurubun toplantılarına katılanlar arasında İnşaat işiyle ilişkisi bulunan inşaat, makina ve çevre mühendisleri, mimarlar ve iç-mimarlar, müteahhitler ve inşaat malzemesi üreticileri ve satıcıları bulunuyor.

Güney Kaliforniya Türk İnşaat Uzmanlarının bir sonraki toplantısı Nisan/Mayıs gibi gerçekleşmesi planlanmaktadır. Daha fazla bilgi için Mahmut Ekenel ve Tolga Yaprak ile temasa geçilebilir.

 

You must be logged in to post a comment Login

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com