TRT kendini aştı: dev adım

TRT kendini aştı: dev adım

TRT, dünyanın konuşacağı bir projeye daha imza atıyor.

Tüm dünyada adını duyuran İngiliz ve Amerikan haber kanallarını kıskandıracak projeye göre TRT dünyanın 30 ülkesinde temsilcilik açacak.

WSJ Türkiye’den Kerim Karakaya’nın haberine göre TRT, son yıllarda başlattığı yabancı dilde yayın stratejisini bir adım öteye taşıyarak, uluslararası alanda İngilizce yayın yapacak bir haber kanalı kurmak için harekete geçti.

‘DÜNYAYA KENDİMİZİ İNGİLİZCE İLE ANLATMALIYIZ’

Konuya ilişkin olarak The Wall Street Journal’a bilgi veren TRT yetkilileri İngilizce 24 saat yayın yapacak kanalı 2014’ün ikinci yarısında yayına sokmayı planladıklarını belirterek, “Bu TRT tarihinin en büyük projesi olacak. Dünyaya kendimizi sadece Türkçe yayın yaparak anlatamayız. Birçok ülkenin İngilizce yayın yapan kanalı var. Türkiye de bu çerçevede bu kanalı kuracak” değerlendirmesinde bulundular.

DÜNYADA 30 ÜLKEDE OFİS

Uzunay, kurulması planlanan haber kanalı bünyesinde dünyada 30 ülkede ofis açılacağı ve birçok ülkede temsilcilik kurulacağı bilgisini verdi. Temsilcilik kurulacak ülke ve bölgeler arasında ABD, Avrupa, G.Amerika ve Afrika’nın da olacağı vurgulandı.

You must be logged in to post a comment Login

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com